Kiss Jižní Čechy : Akce

Rádio online Studio online

Právě hraje:

NEJVÍC HUDBY

Playlist > Napište nám >

Lipno Ice Maraton

Lipno Ice Maraton

Druhý ročník jedinečného Lipno Ice Marathonu se blíží.

Do druhého ročníku Lipno Ice Marathonu se můžete přihlásit elektronicky do 8. února 2017 nebo případně osobně v místě prezentace závodu. Pokud si netroufáte na maratonskou vzdálenost, máte možnost závodit i na poloviční trati půlmaratonu (22 km). Pro mladé sportovce do 17 let je přichystán Young guns marathon o délce 10 km. Trať můžete absolvovat několika způsoby - běh nebo freestyle (brusle, běžecké lyže, kolo, kite, ledová jachta, kombinace).

Lipno Ice Marathon se koná v sobotu 11. února 2017. Pokud nepatříte mezi závodníky, můžete si užít zimní den na čerstvém vzduchu. Udělejte si výlet, přijeďte podpořit sportovce a sledovat, jak si poradí s tratí i počasím. Krásné okolí lipenské přehrady i napínavý souboj běžců a freestylerů určitě budou stát za to.

Navíc v místě startu i cíle Lipenského Ice maratonu, tedy v kempu Kitesportu Jestřábí I, máme připravenu pro účastníky a jejich rodiny, ale i pro nejširší veřejnost speciální zpestření. Jedná se o sportovní a kreativní aktivitu při tvorbě sněhových a ledových soch. Ze 30 tun přírodního sněhu byl navršen a vymodelován pohádkový komplex sestávající z Hradu, cimbuří , tunelů a schodišt, ale i vodních ještěrů, ryb a jiných tvorů. Tím vším se dá projíždět i na sněhovoledových skluzavkách různé obtížnosti. Ne všechny plochy jsou však dokončeny, protože ty právě čekají na tvůrčí zájem účastníků a periodicky bude organizováno jejich dotváření vyřezáváním sněhovými nástroji a doplňováním sleší z vody a sněhu. Vítány jsou celé rodiny, ale i skupiny rodičů s dětmi, a připojit se může kdokoliv se zájmem. Rozlišíme jenom čas na tvorbu a čas na sportovní využití. Další atrakcí v těsné blízkosti sněhového hradu pak bude Mořský kůň vystupující z jezera a vytvořený z jezerního ledu. Primární účel existence tohoto koníka je posloužit jako stupně vítězů Ice maratonu, ale prostor pro dotvoření této ledové skulptury se také najde. Přijďte se zúčastnit Ice maratonu i family teambuildingu.

Sochařský workshop ze sněhu a ledu je pod vedením sochaře Jirky Genzera.

Více na www.icemarathon.cz