Kiss Jižní Čechy : Akce

Rádio online Studio online

Právě hraje:

DJ SNAKE & JUSTIN BIEBER
LET ME LOVE YOU

Playlist > Napište nám >

Lipno Ice Maraton

Lipno Ice Maraton

Druhý ročník jedinečného Lipno Ice Marathonu se blíží. Lipno je pokryté souvislým ledem a nově také sněhovou pokrývkou.

Už během prosince probíhaly na zamrzlém Lipně první tréninky. Organizátoři závodu spolu s dalšími sportovci testovali vlastnosti ledu, povětrnostní podmínky i vlastní kondici.  Nyní přibyla i sněhová pokrývka a v nadcházejících dnech by díky silnějším mrazům měla zesílit vrstva ledu po celé ploše jezera.

Lipno se pokrylo ledem již na začátku prosince a první bruslaři vyrazili na dokonalou ledovou plochu 7. prosince. Tloušťka ledu se přiblížila k 10 cm - hranici pro bezpečný pohyb osob a následující dny začaly trénovat i lední jachty, které svištěly po perfektním ledu neuvěřitelnou rychlostí. V průběhu prosince se nad lipenskou přehradou vystřídaly nejrůznější povětrnostní podmínky a sportovci se na led vydávali za každého počasí, pokud jim to síla ledu dovolila.

Nynější mrazivé dny by opět měly posílit ledovou vrstvu. Díky napadané vrstvě sněhu se na hladinu Lipna vydali i běžkaři.
Adéla Černá, ředitelka závodu, k tomu dodává: „Lipno je v místě startu zamrzlé dostatečně, v různých bodech tratě se provádí měření síly ledu a nyní je na něm i vrstva sněhu, takže si tréninky užívají i běžci a běžkaři. Podmínky jsou nyní výborné i pro snowkiting. Bruslaři a lední jachtaři teď ale mají podmínky pro trénink poněkud těžší."

Do druhého ročníku Lipno Ice Marathonu se můžete přihlásit elektronicky do 8. února 2017 nebo případně osobně v místě prezentace závodu. Pokud si netroufáte na maratonskou vzdálenost, máte možnost závodit i na poloviční trati půlmaratonu (22 km). Pro mladé sportovce do 17 let je přichystán Young guns marathon o délce 10 km. Trať můžete absolvovat několika způsoby - běh nebo freestyle (brusle, běžecké lyže, kolo, kite, ledová jachta, kombinace).

Přijďte podpořit závodníky!

Lipno Ice Marathon se koná v sobotu 11. února 2017. I pokud nepatříte mezi závodníky, můžete si užít zimní den na čerstvém vzduchu. Udělejte si výlet, přijeďte podpořit sportovce a sledovat, jak si poradí s tratí i počasím. Krásné okolí lipenské přehrady i napínavý souboj běžců a freestylerů určitě budou stát za to.

Více na www.icemarathon.cz